Belgrano vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Belgrano w spotkaniu 18. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Julio César Villagra w Cordoba i poprowadzi je jako arbiter główny Ariel Penel.

Mecz odbędzie się już po zakończeniu ligowego klasyku pomiędzy River Plate, a Racingiem Club i jest szansa, że „La Academia” w końcu zgubi punkty na El Monumental. Wówczas „Bosteros” staną przed szansą zmniejszenia aktualnie 11 punktowej straty do lidera (Boca mają jeszcze jedno spotkanie zaległe do rozegrania).

Dla „Xeneizes” będzie to trzecie spotkanie pod wodzą Gustavo Alfaro. Po wyjazdowym remisie 1:1 z Newell’s oba kolejne mecze zostały wygrane i to bez straty gola. Najpierw na wyjeździe rozbite 4:0 zostało San Martín de San Juan, a następnie na La Bombonera 2:0 ograne zostało Godoy Cruz.

W dzisiejszym meczu Alfaro zapowiedział dwie zmiany taktyczne w porównaniu do ostatniego meczu. W ataku Mauro Zárate zagra w miejsce Carlosa Téveza, a w pomocy Agustín Almendra zastąpi Emanuela Reynoso. To oznacza również powrót do ustawienie 4-3-3, w którym Zárate i Pavón będą pełnili rolę skrzydłowych.

Gospodarze w tegorocznych rozgrywkach ligowych prezentują się katastrofalnie. Aktualnie zajmują przedostatnie 25. miejsce z zaledwie 14 pkt. na koncie (2 wygrane, 8 remisów i 7 porażek). U siebie Belgrano gra jednak nieco lepiej (2 wygrane, 4 remisy, 3 porażki). Dzisiaj ekipa prowadzona przez Diego Osella będzie chciała w końcu przełamać niechlubną passę 6 kolejnych spotkań ligowych bez wygranej i triumfem na wciąż aktualnym mistrzu rozpocząć marsz w górę tabeli.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Esteban Andrada, Marcos Díaz
Obrońcy: Julio Buffarini, Kevin MacAllister, Marcelo Weigandt, Carlos Izquierdoz, Lisandro López, Junior Alonso, Emmanuel Más, Frank Fabra
Pomocnicy: Iván Marcone, Jorman Campuzano, Emanuel Reynoso, Agustín Almendra, Nicolás Capaldo
Napastnicy: Cristian Pavón, Sebastián Villa, Ramón Ábila, Darío Benedetto, Mauro Zárate, Carlos Tévez

Przypuszczalne składy

Belgrano (4-4-2):
César Rigamonti – Tomás Guidara, Juan Patiño, Joaquín Novillo, Juan Quiroga – Federico Lértora, Maximiliano Lugo, Marcelo Meli – Leonardo Sequeira, Diego Mendoza, Mauricio Cuero

Boca Juniors (4-3-3):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso – Iván Marcone, Jorman Campuzano, Agustín Almendra – Cristián Pavón, Darío Benedetto, Mauro Zárate

Sędzia: Ariel Penel

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź