Baraż z Velez o udział w Copa Libertadores

AFA zmieniła wczoraj swoją decyzję w wyniku której Velez Sarsfield został pozbawiony miejsca w przyszłorocznym Copa Libertadores i prawdopodobnie rozegra baraż o udział w nim z Boca Juniors.

Z perspektywy kibiców Xeneizes można się cieszyć, ale z drugiej strony to co wyprawia AFA przechodzi ludzkie pojęcie. Przypomnijmy, że 5 miejsc dla Argentyny zajmą:

– najlepsza drużyna wg. tabeli łącznej Inicial 2013 i Final 2014
– triumfator Final 2014 czyli River Plate,
– triumfator Inicial 2014,
– triumfator Copa Argentina 2014
– najlepsza argentyńska ekipa w Copa Sudamericana 2014
– Argentyna może mieć sześć miejsc jeżeli San Lorenzo wygra obecną edycję Pucharu Wyzwolicieli i jako obrońca będzie bronić tytułu;

Wg. tego pierwszego kryterium i Velez Sarsfield i Boca Juniors zgromadziły po 61 punktów. El Fortin mieli jednak lepszy bilans bramkowy i uznano, że to oni zagrają w Pucharze Wyzwoliciela. W środę AFA wydała po prawie 3 miesiącach od zakończenia rozgrywek oświadczenie, że bilans bramkowy w tej sytuacji nie może być brany pod uwagę i pomiędzy zainteresowanymi drużynami zostanie rozegrany dodatkowy mecz.

Do barażowego meczu dojdzie w grudniu br. po zakończeniu rozgrywek ligowych i to w sytuacji jeżeli Xeneizes i Velez nie zdobędą kwalifikacji w inny sposób.

tycsports

 

Facebook Comments

3 komentarzy do "Baraż z Velez o udział w Copa Libertadores"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    2 sierpnia 2014 - 11:31 | Link

    I tak przegrają z Velezem. Jak z Huracanem dostają.

  2. maxwell's Gravatar maxwell
    2 sierpnia 2014 - 16:35 | Link

    Bez sensu takie dywagacje jak nie wiadomo czy ten baraż w ogóle się odbędzie, a poza tym zmiana przepisów o awansie do CL w trakcie rozgrywek o oszustwo i złodziejstwo w biały dzień.

Komentarze są wyłączone.