Banfield vs Boca Juniors – pon. 2:10

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors zmierzy się z Banfield w finale Campeón de Copa Diego Maradona 2020. Mecz zostanie rozegrany na neutralnym stadionie Bicentenario w San Juan i poprowadzi go jako arbiter główny Rodrigo Tello.

Wygrana w dzisiejszym meczu daje kwalifikację do fazy grupowej Copa Libertadores 2021 jako ekipa „Argentyna 2”. Boca Juniors już taką mają za zdobycie mistrzostwa kraju w marcu 2020 roku więc stawka meczu jest zdecydowanie większa dla Banfield. Wygrana Xeneizes jest jednak oczekiwana przez kilka drużyn, które na tym skorzystają. Pierwszą jest Defensa y Justicia, która zajmie wtedy miejsce „Argentyna 2”, ale ona również może zdobyć awans wygrywając z Lanus finał Copa Sudamericana 2020. Wówczas skorzysta na wygranej Boca i Defensa y Justicia ekipa San Lorenzo. Z kolei dzięki temu awans do Copa Sudamericana 2021 uzyska Independiente. Również wygranej Xeneizes oczekuje Velez Sarsfield, który ma kwalifikację do 2. rundy eliminacyjnej Copa Libertadores, a tak od razu miałby gwarancję gry w fazie grupowej.

Znaczenie dzisiejszego finału ma jeszcze inny aspekt. Dla Banfield będzie to okazja na wyhaftowanie 3 gwiazdki na koszulkach kilka dni po świętowaniu 125-lecia powstania klubu. Dla Bosteros jest to z kolei jest to mecz „pocieszenia” po przykrym wyeliminowaniu w 1/2 finału Copa Libertadores przez Santos. Pytanie czy gracze Boca będą na ten mecz zmotywowani by się zrehabilitować, czy może zdruzgotani psychicznie?

Po porażce z Santosem trener Miguel Angel Russo zamierza zmienić ustawienie drużyny i dokonać kilku zmian personalnych. Media informują o przejściu z systemu 4-4-2 na 4-3-1-2. W lini obrony dojdzie do dwóch zmian, na środku Carlos Zambrano zagra za Lisandro Lopeza, a na prawej Julio Buffarini za Leonardo Jarę. W pomocy młodzi Nicolás Capaldo i Alan Varela zastąpią Eduardo Salvio i Diego Gonzáleza. Za parą napastników Carlos Tevez i Sebastián Villa zagra Edwin Cardona. Zabraknie wiec miejsca Franco Soldano.

Trener Banfield, Javier Sanguinetti , zamierza dokonać tylko jednej zmiany w stosunku do ostatniego wygranego 4:1 meczu z San Lorenzo, który dał im awans do finału. Na środek obrony wraca po odbyciu kary za kartki Luciano Lollo i zastąpi Alexisa Sosę.

Statystyki

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 113 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 69 zwycięstw, Banfield wygrywał 22 razy, a w 22 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 210:92. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Banfield: Mauricio Arboleda – Emanuel Coronel, Alexis Maldonado, Luciano Lollo, Claudio Bravo – Jorge Rodríguez, Giuliano Galoppo – Mauricio Cuero, Martín Payero, Fabián Bordagaray – Agustín Fontana.

Boca Juniors: Esteban Andrada – Julio Buffarini, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Nicolás Capaldo, Jorman Campuzano, Alan Varela – Edwin Cardona – Carlos Tevez, Sebastián Villa.

Sędzia: Rodrigo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.