Banfield vs Boca Juniors – pon. 1:00

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierza się na wyjeździe z Belgrano w spotkaniu czwartej kolejki Superliga Argentina. W razie wygranej “Xeneizes” będą mieli 10 punktów na koncie i będą zajmowali pozycję lidera wspólnie z San Lorenzo i prawdopodobnie River Plate, które dzisiaj podejmuje u siebie Talleres de Córdoba i raczej powinno wygrać ten mecz.

“Bosteros” w połowie bieżącego tygodnia rozbili 3:0 LDU Quito w stolicy Ekwadoru i praktycznie awans do półfinału Copa Libertadores mają już w przysłowiowej kieszeni. Mecz na wysokości 2850 m.n.p.m. i podróż kosztowały zawodników wiele wysiłku. W związku z tym trener Gustavo Alfaro wystawi dzisiaj praktycznie nową jedenastkę. Jedynym graczem, który ponownie rozpocznie mecz od początku będzie rzecz jasna bramkarz Esteban Andrada.

Kadra Boca jest jednak na tyle silna, że nie powinno to być wielkim problemem, bo ma on praktycznie komfort wystawiania dwóch równych sobie składów. Gra co trzy dni wymusza rotowanie składem. Ubiegłorocznych mistrzów Argentyny w tygodniu czeka rewanż z LDU Quito (prawdopodobnie ponownie zagrają zmiennicy), a w przyszłą niedzielę ligowe Superclásico z River Plate i na to spotkanie będą szykowali najmocniejszy skład.

Banfield w tym sezonie musi bronić się przed spadkiem, bo ich średnia z trzech lat nie jest wysoka. Sezon rozpoczęli słabo, najpierw przegrali na wyjeździe 0:1 z Arsenalem de Sarandí, następnie u siebie pokonali 1:0 Estudiantes, a w poprzedniej kolejce przegrali na wyjeździe 2:3 z Argentinos Juniors. W dzisiejszym meczu trener Hernán Crespo dokona prawdopodobnie jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego spotkania. Na lewej obronie zagra Claudio Bravo zamiast Sebastiána Dubarbiera.

Przypuszczalne składy:

Banfield (4-3-3):
Esteban Conde – Luciano Gómez, Luciano Lollo, Renato Civelli, Claudio Bravo – Jorge Rodríguez, Sergio Vittor – Jesús Dátolo, Agustín Urzi, Nicolás Bertolo – Junior Arias.

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Paolo Goltz, Junior Alonso, Frank Fabra – Sebastián Villa, Daniele De Rossi, Agustín Almendra, Agustín Obando – Jan Hurtado, Franco Soldano.

Sędzia: Fernando Echenique.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.