Banfield vs. Boca Juniors – nd. 23:15

Dzisiaj późnym wieczorem Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Banfield, w spotkaniu 8. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Faworytem spotkania są Xeneizes, choć przyjdzie im grać na wyjeździe. Bosteros pod wodzą Rodolfo Arruabarreny grają jak z nut. W lidze wygrali dwa kolejne spotkania (3:1 z Velez Sarsfield u siebie i 1:0 na wyjeździe z Olimpo), a w przerwanym meczu z Racingiem w zeszłą niedzielę prowadzili po prawie godzinie gry 1:0. Do tego rozprawili się z Rosario Central w Copa Sudamericana, remisują 1:1 na wyjeździe i w czwartek bojąc ich u siebie aż 3:0.

W drużynie gospodarzy widoczna jest diametralnie odwrotna tendencja. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach zgromadzili co prawda 6 punktów, ale trzy ostatnie mecze ligowe kończyły się ich porażkami. Drużyna prowadzona przez Matíasa Almeyde kolejno musiała uznać wyższość Arsenalu de Sarandi (0:1 wyjazd), Independiente (0:1 dom) i Lanus (0:1 wyjazd).

Smaczku meczowi dodaje fakt, że kilku zawodników jeszcze niedawno grało w przeciwnych drużynach. Xeneizes przed obecnym sezonem sprowadzili z Banfield napastnika Andrésa Cháveza, który w czwartek wbił dwa gole Central. Dzisiaj jednak w ramach rotacji składem będzie odpoczywał na ławce rezerwowych. W Banfield zobaczymy za to Ricardo Noira i Walter Erviti. Ten pierwszy zapowiadał się kiedyś na perspektywicznego napastnika, ale później mocno spuścił z tonu i tułał się wypożyczany po różnych klubach. Natomiast Erviti był swego czasu podporą i kluczowym zawodnikiem Xeneizes, ale skonfliktowany z Riquelme i Bianchim wyemigrował do ligi meksykańskiej, by w końcu wrócić do klubu z którego kupiono go do Boca.

Trener Arruabarrena zdając sobie sprawę z konieczności gry co 3-4 dni dokonał kilku zmian w składzie w porównaniu do jedenastki, jaka rozpoczęła mecze z Central i Racingiem. Na lewej obronie powracający po kontuzji Emanuel Insúa zastąpi bardzo dobrze spisującego się na tej pozycji  Nicolása Colazo. W pomocy Gonzalo Castellani zagra w miejsce Cesara Meli, innego odkrycia Vasco, a w ataku za wspomnianego już wcześniej Chaveza zagra inny rekonwalescent Juan Manuel Martínez.

Zdecydowanie mniej zmian w składzie gospodarzy. Na prawej obronie Gonzalo Bettini zagra za Gustavo Toledo, który został przesunięty na lewą stronę by zastąpić Nicolása Tagliafico, który pauzuje za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Lanus.

Przypuszczalne składy


Banfield: 4-2-1-3

Gaspar Servio – Gonzalo Bettini, Nicolás Bianchi Arce, Fabián Noguera, Gustavo Toledo – Walter Erviti, Nicolás Domingo – Juan Cazares – Nicolás Bertolo, Santiago Salcedo, Ricardo Noir.

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín, Daniel Díaz, Mariano Echeverría, Emanuel Insúa – Gonzalo Castellani, Cristian Erbes, Fernando Gago, Federico Carrizo – Jonathan Calleri, Juan Manuel Martínez.

Sędzia: Saúl Laverni.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.