Agustín Rossi odejdzie

 

Agustín Rossi podpisał przedwstępną umowę z Flamengo. Brazylijski klub poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych. Na razie nie wiadomo jeszcze czy bramkarz opuści La Bombonera już teraz, czy dopiero po 30 czerwca, kiedy wygasa jego umowa z Boca Juniors.

Ciągnąca się jak telenowela saga odnośnie przedłużenia wygasającej 30 czerwca umowy z bramkarzem się właśnie zakończyła. Agustín Rossi konsekwentnie odrzucał kolejne umowy przedstawiane mu przez władze Boca Juniors.

Od 1 stycznia mógł już zgodnie z przepisami negocjować z nowym pracodawcą. Z Flamengo bramkarz podpisał 4,5-letni kontrakt obowiązujący do końca grudnia 2027 roku.

Teoretycznie Rossi może bronić barw Boca jeszcze przez poł roku. Klub jednak w takich sytuacjach odstawia zawodnika na boczny tor.

Już kilka miesięcy temu władze “Xeneizes” podpisały kontrakt z Sergio Romero, który wrócił z Europy, ale w ostatnim czasie borykał się z kontuzjami. Zapewne to on będzie teraz numerem 1. w bramce. W tej sytuacji istnieje również możliwość porozumienia się z brazylijskim klubem i odejścia Rossiego już teraz. Zapewne wiązałoby się to z jakąś rekompensatą finansową dla “Bosteros”.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.