Atletico Tucuman vs Boca Juniors – pon. 01:00

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Atletico Tucuman w spotkaniu 7. kolejki sezonu Primera División 2016/17.

Xeneizes zapowiadają skuteczną walkę o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, gdyż do tej pory z trzech obcych stadionów przywieźli zaledwie 2 punkty (porażka 0:1 z Lanus oraz remisy po 1:1 z Godoy Cruz i Tigre). Teoretycznie postawa Atletico na swoim obiekcie może im sprzyjać, bo drużyna ta w tym sezonie lepiej radzi sobie na wyjazdach, gdzie wywalczyła 6 z 9 punktów. Ekipa z Tucuman po wygranej 1:0 z Atletico Rafaela przegrała po 0:2 z Estudiantes i Huracan.

W ostatniej kolejce obie drużyny solidarnie wygrały po 2:0, Bosteros u siebie z Sarmiento Junin, a Atletico na wyjeździe z Independiente. Dzięki temu Boca Juniors z 11 oczkami na koncie awansowali na 4. miejsce w tabeli (premiujące grą w Copa Libertadores 2018), a Atletico z 9 punktami na 11. (tyle samo punktów ma 10. Lanus zajmujący miejsce premiujące grą w Copa Sudamericana 2017) . Morale w obu teamach jest wiec dobre, co może zapowiadać ciekawe spotkanie.

Trener Guillermo Barros Schelotto w porównaniu do meczu z Sarmiento Junin zamierza dokonać dwóch zmian w wyjściowym składzie. Na środku defensywy powracający po kontuzji FernandoTobio zastąpi Juana Insaurralde. Natomiast za kontuzjowanego Dario Benedetto do składu wskoczy Kolumbijczyk Sebastian Perez. Wobec braku Benedetto zostanie zmienione ustawienie z 4-2-3-1 na 4-3-3, a na szpicę zostanie przesunięty Carlos Tevez.

Kadra 20 graczy Xeneizes na mecz:
Guillermo Sara, Axel Werner, Gino Peruzzi, Santiago Vergini, Fernando Tobio, Jonathan Silva, Juan Manuel Insaurralde, Frank Fabra, Sebastián Pérez, Pablo Pérez, Rodrigo Bentancur, Leonardo Jara, Wilmar Barrios, Fernando Zuqui, Andrés Cubas, Ricardo Centurión, Nazareno Solis, Carlos Tevez, Cristian Pavón y Walter Bou.

Przypuszczalny skład Boca:

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.