Atletico Tucuman vs Boca Juniors – nd. 1:15

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Atletico Tucuman w spotkaniu 12. kolejki Liga Profesional de Fútbol 2021. Bosteros potrzebują punktów jak przysłowiowa kania dżdżu w walce o prawo gry w przyszłorocznym Copa Libertadores.

Obie drużyny sąsiadują ze sobą w ligowej tabeli i mają identyczny dorobek punktowy. Z 15 oczkami na koncie gospodarze zajmują 10. pozycję, a Bosteros są na 9. miejscu. Może to być zapowiedzią bardzo wyrównanego i emocjonującego spotkania.

Boca Juniors w tym sezonie chyba będą koncentrowali się na zdobyciu Copa Argentina, z których to rozgrywek będzie im najłatwiej zakwalifikować się do przyszłorocznego Copa Argentina. W tej sytuacji trener Sebastian Battaglia kilku kluczowych graczy będzie oszczędzał na środowe spotkanie 1/4 finału tych rozgrywek z Patronato de Paraná. W wyjściowym składzie pojawi się wiec kilku nominalnych rezerwowych i młodych graczy.

Xeneizes pod wodzą Sebastiana Battaglii, który zastąpił Miguela Angela Russo jeszcze nie przegrali, 3 mecze wygrali i 2 zremisowali. Jednym z nielicznych podstawowych graczy w tym meczu będzie bramkarz Agustín Rossi. W obronie zagrają ostatnio rezerwowi Eros Mancuso, Lisandro López, Renzo Giampaoli lub Carlos Zambrano, Frank Fabra. W pomocy zagrają Esteban Rolón i Alan Varela oraz młodziutki Rodrigo Montes. Za kreowanie akcji będzie odpowiadał krytykowany w ostatnim czasie za swoją postawę poza boiskiem Edwin Cardona. Na szpicy zagrają Cristian Pavón i stopniowo wprowadzany do gry po kontuzji Nicolás Orsini.

Gospodarze będą się dzisiaj starali przełamać passę dwóch kolejnych meczów bez wygranej, a zwłaszcza zrehabilitować za ostatnią porażkę 0:2 na wyjeździe z niżej notowanym Central Cordoba. W porównaniu do ostatniego spotkania do składu wracają obrońca Yonatan Cabrala i pomocnik Cristiana Erbesa w miejsce Marcelo Ortiza i Abela Bustosa. Zwłaszcza ten drugi może być mocno zmotywowany, bo swego czasu grał w Boca Juniors i miał nawet w nim znakomite okresy.

Kadra Boca na mecz:

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 19 spotkaniach oficjalnych. Jest to spowodowane faktem, że gospodarze przez wiele lat grali w niższych klasach rozgrywkowych. Boca Juniors odnieśli 8 zwycięstw, Atletico Tucuman wygrało 7 razy, a w 4 spotkaniach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 30:24. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Atletico Tucuman:  Cristian Lucchetti – Felipe Campos, Santiago Vergini, Yonathan Cabral, Matías Orihuela – Ramiro Ruiz Rodríguez, Franco Mussis, Cristian Erbes, Ciro Rius – Augusto Lotti, Ramiro Carrera.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Eros Mancuso, Lisandro López, Renzo Giampaoli (Carlos Zambrano), Frank Fabra – Esteban Rolón – Rodrigo Montes, Alan Varela, Edwin Cardona – Cristian Pavón, Nicolás Orsini.

Sędzia: Hernán Mastrángelo.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.