Arruabarrena nowym trenerem!

Były zawodnik Boca Juniors, Rodolfo Arruabarrena, został ogłoszony nowym trenerem Xeneizes. Zastąpił na tym stanowisku Carlosa Bianchiego, który został zdymisjonowany w czwartkowy wieczór.

Arruabarrena ma bardzo bogatą kartę, ale jako zawodnik, a nie trener. Ma on dopiero skończone 39-lat, a karierę piłkarską zakończył w 201o roku w chilijskim Universidad Católica. Zaczynał ją w 1992 roku w Boca Juniors. Po czterech latach odszedł do Rosario Central, ale po pół roku wrócił na La Bombonera. W 2000 roku wyjechał do Europy. Tu przez siedem sezonów bronił z sukcesami barw hiszpańskiego Villarreal C.F. Dotarł z tym klubem do półfinału Ligi Mistrzów. Jego kolegą z boiska był wówczas Juan Roman Riquelme. Po siedmiu latach na El Madrigal opuścił Hiszpanię trafił na rok do greckiego AEK Ateny, który zapłacił za niego 800 000 euro. W 2008 wrócił do Argentyny i 2010 roku grał w CA Tigre. Ostatnie pół roku 2010 spędził w chilijskim Universidad Católica gdzie zakończył karierę.

Kariera trenerska Rodolfo Arruabarrena nie wygląda zbyt imponująco. W latach 2011-2012 (trzy sezony) pracował z CA Tigre. Podczas Clausura 2012 wywalczył wicemistrzostwo z Matadorami, co uratowało klub przed degradacją, choć przed sezonem wydawała się ona już przesądzona. W 2013 roku objął urugwajski Nacional Montevideo, z pracy w którym zrezygnował w grudniu 2013 roku, po tym jak nie udało się z tym klubem zdobyć mistrzostwa.

Umowę na prowadzenie Bosteros podpisał do grudnia 2015 roku, czyli do czasu kiedy wygasa aktualna kadencja prezydenta Angeliciego. W roli trenera Xeneizes zadebiutuje w najbliższą niedzielę na La Bo0mbonera w meczu ligowym z Velezem Sarsfield. W jego sztabie szkoleniowym będą Diego Markic i Mauro Navas jako asystenci, Gustavo Roberti (fizykoterapeuta), Pablo Santella (trener przygotowania fizycznego) i Fernando Galloso (trener bramkarzy).

ole.com.ar – wikipedia

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.