Argentinos Juniors vs Boca Juniors – wt. 01:15

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Argentinos Juniors w spotkaniu 18. kolejki Superliga Argentina 2017/2018. Po remisach San Lorenzo i Talleres “Xeneizes” staną przed szansą powiększenia swojej przewagi w tabeli d0 11 punktów.

“Bosteros” w czwartek rozegrali w Limie mecz Copa Libertadores i stąd mecz ligowy zagrają dopiero w poniedziałek czasu miejscowego. Trener Guillermo Barros Schelotto biorąc pod uwagę zbliżający się mecz z River Plate o Supercopa Argentina i zmęczenie po podróży do Peru postanowił dać odpocząć Carlosowi Tévezowi i jego miejsce na środku ataku zajmie Ramón Ábila.

Parę stoperów jak w Limie będą tworzyć Santiago Vergini i Agustín Heredia, gdyż po drobnych urazach odpoczywać będą jeszcze Paolo Goltz i Lisandro Magallán. Dobrą wiadomością jest również pojawienie się w kadrze meczowej Pablo Péreza, którego na kilka tygodni z gry wyeliminował uraz. Niektóre media informują, że możliwa jest również zmiana na bokach obrony i wówczas zobaczymy w akcji sprowadzonych w ostatnim oknie transferowym Julio Buffariniego i Emmanuela Mása.

Gospodarze kapitalnie rozpoczęli rozgrywki po przerwie świątecznej. Wygrali dwa mecze u siebie z San Martín SJ (2:0) i Defensa y Justicia (2:1). Później jednak przyszło pasmo trzech spotkań, w których wywalczyli zaledwie punkt. Przegrali oba mecze wyjazdowe po 0:2 z Tigre i Talleres de Córdoba oraz zremisowali u siebie 2:2 z Atlético de Tucumán. Trzeba jednak na nich uważać, bo mecze u siebie są ich głównym atutem. Z 24 punktów wywalczonych ogółem aż 17 zdobyli na swoim obiekcie (5 wygranych, 2 remisy i 2 porażki).

Trener gospodarzy nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z doświadczonych Lucas Barriosa i Leonardo Pisculichiego, gdyż obaj są kontuzjowani.

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi.
Obrońcy: Julio Buffarini, Leonardo Balerdi, Emmanuel Mas, Leonardo Jara, Frank Fabra, Santiago Vergini, Agustín Heredia.
Pomocnicy: Pablo Pérez, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Edwin Cardona, Emanuel Reynoso, Sebastián Pérez.
Napastnicy: Cristian Pavón, Walter Bou, Ramón Ábila, Junior Benítez, Cristian Espinoza.

Przypuszczalny skład:

Argentinos Juniors (4-2-1-3):
Lucas Cháves – Jonathan Sandoval, Miguel Ángel Torrén, Gastón Bojanich, Guillermo Benítez – Fausto Montero, Gastón Machín – Facundo Barboza – Javier Cabrera, Nicolás González, Damián Batallini

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Leonardo Jara (Julio Buffarini), Santiago Vergini, Agustín Heredia, Frank Fabra (Emmanuel Más) – Nahitan Nández, Julio Buffarini, Emanuel Reynoso – Cristian Pavón, Ramón Ábila, Edwin Cardona

Sędzia: Andrés Merlos

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.