Argentinos Juniors vs Boca Juniors – sob. 21:30

W sobotni wieczór Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Argentinos Juniors, w spotkaniu 25. kolejki sezonu Torneo AFA 2015.

Xeneizes po wygraniu Superclasico i awansie na pozycję lidera będą dzisiaj chcieli za wszelką cenę wygrać i zrobić kolejny krok do mistrzostwa. Tym bardziej, że są spore szanse iż San Lorenzo straci punkty u siebie z Racing Club.

Faworytem spotkania są naturalnie Bosteros, którzy nie dość, że liderują w tabeli, to jeszcze na wyjazdach radzą sobie zdecydowanie lepiej niż u siebie. Do tej pory z ogółu 52 punktów, aż 27 wywalczyli na obcych stadionach i mogą się pochwalić passą 5 kolejnych zwycięstw na wyjazdach.

Argentinos Juniors w tabeli plasują się 17. pozycji z 29 punktami na koncie. Trudno powiedzieć w ich przypadku, czy lepiej radzą sobie u siebie czy na wyjeździe (15 oczek u siebie 14 na wyjeździe). Ostatnio jednak widać zwyżkę ich formy, gdyż w trzech ostatnich spotkaniach odnieśli 2 zwycięstwa i 1 remis. Natomiast wcześniej nie potrafili wygrać w 8 kolejnych spotkaniach, zaledwie 2 z nich remisując. Boca Juniors muszą wiec do dzisiejszego spotkania podejść poważnie, a jeżeli to zrobią to nie powinni mieć jednak problemu ze zwycięstwem.

Trener Rodolfo Arruabarrena nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z usług kontuzjowanego Fernando Gago oraz zawieszonych za kartki, Marcelo Meli i Cristian Erbes. Wraca natomiast do gry Jonathan Calleri, który właśnie z powodu kartkowej pauzy nie mógł zagrać z River Plate. W tej sytuacji Vasco prawdopodobnie zmieni ustawienie gry z 4-4-2 na 4-3-1-2. Poza środkowym napastnikiem miejsce brakujących graczy zajmą w środku pola Nicolás Lodeiro i Adrián Cubas.

W ostatnich dniach wszyscy w klubie żyli problemami zdrowotnymi Fernando Gago i Carlosa Teveza. Ten pierwszy został wyłączony z gry na około 6 miesięcy. Apach narzekał na bóle pleców i jego występ z Argentinos Juniors stał pod znakiem zapytania. Ostatecznie argentyńskie media donoszą, że dzisiaj zobaczymy go jednak na boisku.

W składzie gospodarzy również zajdzie kilka zmian w porównaniu do ostatniego spotkania ligowego. Trener Néstor Raúl Gorosito odzyskał Kolumbijczyka Reinaldo Lenis, pomocnika Cristiana Ledesma i napastnika Lautaro Rinaldi. Zastąpią oni kolejno Leandro Navarro, Emiliano Aguero i Gonzalo Castillejos.


Przypuszczalne składy

 

Argentinos Juniors: 4-2-3-1
Adrián Gabbarini – Joaquín Laso, Miguel Torrén, Patricio Matricardi, Ezequiel Garré –  Ezequiel Ham, Cristian Ledesma –  Reinaldo Lenis, Luciano Cabral, Andrés Franzoia – Lautaro Rinaldi.

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orion – Gino Peruzzi, Fernando Tobio, Daniel Díaz, Fabián Monzón – Rodrigo Bentancur, Andrés Cubas, Nicolás Lodeiro –  Carlos Tevez – Sebastián Palacios, Jonathan Calleri.

Sędzia: Luis Álvarez.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.