Argentinos Juniors vs Boca Juniors – nd. 23:45

W niedzielny wieczór Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Argentinos Juniors w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Copa de La Superliga. W poprzedniej rundzie „Xeneizes” okazali się lepsi od Godoy Cruz i Vélezu Sarsfield, a Argentinos Juniors mają na rozkładzie kolejno, Independiente, San Lorenzo i Gimnasię La Plata.

Napięty harmonogram spotkań w ostatnich tygodniach odcisnął piętno na sytuacji kadrowej Boca. Kontuzje wyeliminowały z gry Emanuela Reynoso i Ramóna Ábilę, a Darío Benedetto w czwartkowym meczu z Vélezem zagrał tylko kilka minut, bo również borykał się z urazem. Na kadrze U-20 przebywa Agustín Almendra.

Nie zagra również Carlos Izquierdoz, który w czwartkowym meczu zobaczył czerwoną kartkę i musi dzisiaj pauzować. Jego miejsce w centrum obrony zajmie Paragwajczyk, Junior Alonso. W przypadku trzech pozycji mamy wciąż znak zapytania. Trener Gustavo Alfaro w pomocy zastanawia się między Campuzano i Capaldo, a w linii ataku między Villą i Pavónem oraz Tévezem i Zárate.

Gospodarze tegoroczne rozgrywki ligowe zakończyli na ostatniej pozycji, ale są prawdziwą rewelacją Copa de La Superliga. Po kolei eliminowali Independiente (d 3:2, w 1:1), San Lorenzo (d 1:0, w 1:1) i Gimnasię La Plata (d 0:1, w 2:1). Dzisiaj trener Diego Dabove wystawi prawdopodobnie identyczny skład jak w ostatnim meczu z Gimnasią. Jedyny znak zapytania dotyczy środka obrony, gdyż do gry wraca zawieszony za kartki Carlos Quintana, którego w ostatnim meczu zastępował Jonathan Galván.

Przypuszczalne składy:

Argentinos Juniors (4-2-3-1):
Lucas Chávez – Jonathan Sandoval, Miguel Torrén, Carlos Quintana (Jonathan Galván), Elías Gómez – Franco Moyano, Matías Romero – Matko Miljević, Alexis Mac Allister, Gabriel Hauche – Claudio Spinelli

Boca Juniors (4-3-3):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Lisandro López, Junior Alonso, Emmanuel Más – Nahitan Nández, Iván Marcone, Jorman Campuzano (Nicolás Capaldo) – Sebastián Villa (Cristian Pavón), Darío Benedetto, Carlos Tévez (Mauro Zárate)

Sędzia: Mauro Vigliano

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź