Argentinos Juniors vs Boca Juniors – nd. 01:00

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Argentinos Juniors w spotkaniu 5. kolejki Superliga Argentina 2018/2019.

“Xeneizes” w najbliższym tygodniu rozegrają pierwszy mecz 1/4 finału Copa Libertadores z brazylijskim Cruzeiro na La Bombonera. W tej sytuacji trener Guillermo Barros Schelotto nie wystawi teoretycznie najsilniejszego składu, bo kilku graczy będzie odpoczywać przed środowym meczem. W tej grupie są Cristian Pavón, Mauro Zárate, Lisandro Magallán, którzy znaleźli się w kadrze meczowej, jak i lekko kontuzjowani Leonardo Jara, Wilmar Barrios czy Ramón Ábila.

Wizyta na stadionie La Paternal będzie miała szczególny wymiar dla Carlosa Téveza. “Apacz” wraca po trzech latach na ten obiekt po tym, jak w 2015 roku po jego faulu Ezequiel Ham doznał otwartego złamania kości piszczelowej.

Argentinos Juniors w tym sezonie gra w przysłowiową kratkę. Ma na konie 1 wygraną, 2 remisy i 1 porażkę. Ostatni mecz ligowy wygrali u siebie 2:0 z Lanús, ale w ubiegły weekend odpadli z Copa Argentina ulegając 0:2 Temperley. W wyjściowej jedenastce gospodarzy zobaczymy ośmiu graczy z wyjściowego składu, który w marcu br. ograł “Xeneizes” 2:0. Zabraknie napastników Lucasa Barriosa i Nicolása Gonzáleza, którzy opuścili już klub i kontuzjowanego Damiána Batalliniego.

Kadra Boca na mecz:

Bramkarze: Esteban Andrada, Agustín Rossi
Obrońcy: Carlos Izquierdoz, Julio Buffarini, Lucas Olaza, Emmanuel Más, Paolo Goltz, Lisandro Magallán
Pomocnicy: Fernando Gago, Agustín Almendra, Pablo Pérez, Edwin Cardona, Emanuel Reynoso, Nahitan Nández
Napastnicy: Darío Benedetto, Mauro Zárate, Carlos Tévez, Sebastián Villa, Cristian Pavón

Przypuszczalny skład:

Argentinos Juniors (4-3-3):
Lucas Cháves – Jonathan Sandoval, Miguel Torren, Gastón Bojanich, Kevin MacAllister – Fausto Montero, Gastón Machín, Alexis MacAllister – Matías Romero, Óscar Benítez, Raúl Bobadilla

Boca Juniors (4-3-3):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Paolo Goltz, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más – Pablo Pérez, Agustín Almendra – Sebastián Villa, Carlos Tévez, Edwin Cardona – Darío Benedetto

Sędzia: Andrés Merlos

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.