Araujo wypożyczony do Las Palmas

Napastnik Sergio Ezequiel Araujo został wypożyczony na rok do hiszpańskiego UD Las Palmas. Występująca w hiszpańskiej Segunda Division drużyna z Wysp Kanaryjskich zagwarantowała sobie po tym okresie możliwość transferu definitywnego.

Sergio Araujo ma 22 lata i jest wychowankiem Boca Juniors. Gdy w 2009 roku zadebiutował w pierwszej drużynie za kadencji Alfio Basile zapowiadał się na wielką gwiazdę. Szansę na grę dawał mu również Claudio Borghi. W sumie dla Xeneizes wystąpił w 24 spotkaniach i strzelił 2 bramki. Grywał również w reprezentacjach juniorskich i młodzieżowych Argentyny.

W lipcu 2012 roku został wypożyczony na dwa sezony do FC Barcelony za 800 tysięcy euro ( za sezon) z opcją transferu definitywnego w wysokości 16 mln euro. Grał w tym czasie w Barcelonie B występującej w Segunda Division. W sezonie 2012/2013 w 34 spotkaniach strzelił 7 bramek. Hiszpanie nie zdecydowali się go jednak wykupić i już po roku wrócił do Boca Juniors.

Po powrocie trener Carlos Bianchi nie widział dla niego miejsca w kadrze Xeneizes i został na rok wypożyczony do CA Tigre. Tam również furory nie zrobił. Zagrał w 19 spotkaniach i strzelił 4 bramki, ale w ostatnim półroczy zaliczył już tylko epizody.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.