Apacz wraca do Boca!

Władze Boca Juniors doszły do porozumienia z Juventusem Turyn odnośnie transferu Carlosa Teveza. Tym samym Apacz po 11 latach powraca na La Bombonera, gdzie zaczynał swoją karierę piłkarską.

We wtorek w Mediolanie doszło do spotkania prezydenta Boca Juniors, Daniela Angeliciego i Giuseppe Moratty, dyrektora sportowego Juventusy. Strony doszły do porozumienia i Carlos Tevez po zakończeniu Copa America zostanie zawodnikiem Xeneizes. Jego uroczysta prezentacja ma się odbyć 7 lipca, na dzień przed pożegnalnym występem Sebastián Battaglia, w którym to spotkaniu ma wystąpić Carlitos.

Argentyńskie media już zastanawiają się z jakim numerem na koszulce Tevez będzie występował. Do wyboru ma 9 po Emmanuelu Gigliottim, który w marcu wyemigrował do Chin i 12 po bramkarzu Emanuelu Trípodim, który właśnie rozwiązał umowę z klubem.

Jeżeli chodzi o szczegóły transferu, to Boca Juniorz zapłacą za Teveza 5 mln euro, a napastnik zwiąże się z Xeneizes 3-letnią umową. Ponadto na wypożyczenie do Starej Damy uda się 18-letni skrzydłowy Boca Juniors, Guido Vadala.

Carlos Tevez wraca do Boca Juniors w jeszcze dosyć młodym wieku, bo ma dopiero 31-lat. W pierwszej drużynie Xeneizes zadebiutował w 2001 roku i grał w niej do 2004 roku. W tym okresie zdobył mistrzostwo Argentyny (2003), Copa Libertadores (2003), Puchar Interkontynentalny (2003) i Copa Sudamericana (2004). W styczniu 2005 roku trafił do brazylijskiego Corinthians. Konsorcjum Media Sports Investment zapłaciło wówczas za 20-latka ponad 22 mln dolarów. W Brazylii Tevez nie czuł się najlepiej i co raz wybuchały kolejne skandale z jego udziałem. Apacz „tłukł” się na treningach z kolegami i trenerami. Ostatecznie w sezonie 2006/2007 trafił do angielskiego West Ham United. Następnie w latach 2007-2009 występował w Manchester United, a w latach 2009-2013 w lokalnym rywalu Manchesterze City.

Po średnio udanych ostatnich latach w Anglii w czerwcu 2013 roku trafił do Juventusu Turyn za 10 mln euro. To był dobry wybór Apacha, który we Włoszech zdecydowanie odżył i stał się gwiazdą drużyny. Umowa Teveza ze Starą Damą miała obowiązywać do czerwca 2016 roku, ale napastnik był na tyle zdeterminowany, by powrócić do ukochanego Boca Juniors, że na rok przed jej upływem udało mu się dopiąć swojego celu.

espndeportes – telam.coma.ar

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź