Andújar jednak nie zasili Boca

Przed weekendem wydawało się, że transfer Mariano Andújara do Boca Juniors jest wręcz zaklepany. Rzeczywistości okazała się zgoła inna, bowiem 33-letni bramkarz zostanie w Estudiantes La Plata. Kluby nie dogadały się ze sobą w kwestii kwoty transferu. Jednak od razu pojawiła się alternatywa odnośnie nowego goalkeepera dla “Xeneizes”.

Estudiantes nie chcą puścić Andújara, bowiem nie zadowoliła ich oferta finansowa za swego legendarnego bramkarza. Żądali za niego co najmniej czterech milionów dolarów, ale “Bosteros” oferowali maksymalnie trzy. Zarząd laplateńczyków nie zgodził się obniżyć ceny.

Wymieniano wiele nazwisk jako alternatywę dla kontuzjowanego Guillermo Sary. Oprócz Andújara mówiono m.in. o Agustínie Marchesínie z meksykańskiego Club América, wychowanym w Boca weteranie Wilfredo Caballero (grzejącym obecnie ławkę w Manchesterze City), a zaoferowany aktualnemu liderowi argentyńskiej Primera División został nawet …. włoski goalkeeper Mattia Perin z Genoa CFC! Aczkolwiek ściągnięcie tego trzeciego nie będzie możliwe obecnie, gdyż ostatnio zerwał on więzadła krzyżowe w kolanie, przez co wyleciał z gry na co najmniej pół roku. Nie wiem, ile realności jest w spekulacjach o sprowadzeniu Davida Ospiny z londyńskiego Arsenalu, ale nie wydaje mi się, aby doszły one do skutku.

Nowym celem transferowym najpopularniejszego argentyńskiego klubu stał się Jorge Broun z Colónu de Santa Fe. 30-latek od pewnego czasu prezentuje naprawdę stabilną formę i był mocnym punktem swojej drużyny nawet w grudniowym spotkaniu z Boca Juniors, gdzie “Los Saballeros” polegli 1:4.

Jest wychowankiem Rosario Central (który obecnie również chce go zwerbować), a oprócz Colónu występował także dla chilijskiej Deportivo Antofagasta. Nie jest zawodnikiem z nazwiskiem, lecz entuzjazmem do walki przyćmiewa niejednego renomowanego goalkeepera. Nie byłby szczególnie drogi, bowiem klauzula odejścia w jego kontrakcie z obecną drużyną to jedyne 400 tysięcy dolarów. Innym kandydatem do zasilenia bramki Boca jest 21-letni Agustín Rossi wypożyczony obecnie do Defensa y Justicia od wspomnianych Estudiantes La Plata.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.