Andrés Chávez napastnikiem Boca!

Boca Juniors pozyskali 23-letniego napastnika Andrésa Cháveza. Za 50% praw do jego karty zawodniczej zapłacili Banfield 2,2 mln dolarów oraz zobowiązali się do jego sprzedaży, jeżeli któryś z klubów europejskich zaoferuje za niego przynajmniej 7 mln dolarów.

Xeneizes już od dłuższego czasu szukali środkowego napastnika, który byłby konkurentem dla Emanuela Gigliottiego. Długi czas negocjowano z francuską Niceą możliwość powrotu na La Bombonera Dario Cvitanicha. Ostatecznie zdecydowali się na obiecującego napastnika Banfield, który ostatnio był postrachem bramkarzy w Nacional B.

Chavez jest czwartym zawodnikiem, który wzmocnił Xeneizes przed nowym sezonem. Wcześniej drużynę wzmocnili Gonzalo Castellani (Godoy Cruz), Federico Carrizo (Rosario Central) i Jonathan Calleri (All Boys). Ciągle nie udało się natomiast dojść do porozumienia z Colon de Santa Fe w sprawie Césara Meli, który już nawet trenował z Bosteros.

Media twierdzą, że sprowadzenie Chaveza nie oznacza, że Boca nie pozyska jeszcze jednego napastnika. Na celowniku są ponoć trzy nazwiska: Valentín Viola, Gabriel Hauche i Sebastián Fernández. Xeneizes zaoferowano również Federico Lértora z Godoy Cruz.

Jeżeli chodzi o Andresa Chaveza to bliżej jego sylwetkę przedstawiłem tutaj.

espndeportes

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.