Andradę ominie Copa América

EstebanAndradaArg

Niestety, Boca Juniors nie będzie mieć żadnego swojego piłkarza w reprezentacji Argentyny na Copa América 2019. Jedyny aktualny “Xeneize” uwzględniony w 23-osobowej kadrze wybranej przez Lionela Scaloniego, czyli Esteban Andrada doznał kontuzji kolana, wskutek której musiał opuścić zgrupowanie drużyny narodowej. Bramkarz będzie potrzebował co najmniej miesiąca rehabilitacji i nawet nie wiadomo czy wykuruje się do końca lipca na pierwsze spotkanie 1/8 finału Copa Libertadores przeciwko Athletico Paranaense.

Podczas środowego treningu “Albicelestes”, która przygotowuje się do turnieju w Brazylii goalkeeper niefortunnie zderzył się z (o zgrozo!) wychowankiem River Plate – Guido Rodríguezem, a przypadkowe starcie przypłacił bolesnym urazem zapalenia błony maziowej w kolanie. Selekcjoner był zmuszony wycofać Andradę ze swojej drużyny, ponieważ ten będzie leczył dolegliwość przez cały okres trwania CA. W miejsce Andrady powołany został Juan Musso z Udinese, a więc argentyński zespół posiada u siebie już dwóch piłkarzy tegoż włoskiego klubu (drugim jest oczywiście Rodrigo De Paul).

Najbardziej martwiący dla Boca jest fakt, że 28-letni bramkarz być może nie zdąży wykurować się do czasu starcia numer jeden 1/8 finału Pucharu Wyzwolicieli przeciwko brazylijskiemu Paranaense, a to odbędzie się 24 lipca.

To już drugi piłkarz ligi argentyńskiej powołany na Copa América, który przez kontuzję wyleciał ze składu Argentyny. Pierwszym okazał się Exequiel Palacios z River Plate, a młodego pomocnika zastąpił Guido Pizarro aktualnie przyodziewający barwy meksykańskiego Tigres UANL.

Andrada zasilił Boca Juniors przed rokiem, kiedy został skaperowany z Lanús. Od razu wywalczył sobie miejsce między słupkami bramki “Bosteros”. Będąc do dyspozycji regularnie występował jako podstawowy zawodnik. Przypomnijmy jednak, iż ubiegłego roku pauzował przez dwa miesiące ze względu kontuzji szczęki, jakiej nabawił się w ćwierćfinałowym pojedynku Libertadores przeciwko brazylijskiemu Cruzeiro, kiedy został uderzony głową w szczękę przez brutalnego Dedé.

Andrada

W marcu roku bieżącego 28-latek zadebiutował dla reprezentacji Argentyny w meczu towarzyskim z Marokiem. Dotychczas był to jego jedyny występ dla dorosłej ekipy “Albicelestes”. W 2011 roku był pierwszym bramkarzem argentyńskiej drużyny U-20. Na zbliżającej się Copie miał rywalizować o miano bramkarza numer dwa z Agustínem Marchesínem (za młodu był jego zmiennikiem w Lanús).

Jedynymi piłkarzami Boca Juniors na Copa América organizowanej przez Brazylię będą zatem Urugwajczyk Nahitan Nández oraz Paragwajczyk Junior Alonso.

Pamiętajmy, iż kontuzjowanego piłkarza uczestnicy CA mogą wymienić najpóźniej na dobę przed rozpoczęciem swojego pierwszego meczu w imprezie. Argentyna miała zatem czas do dzisiaj, godziny 19 czasu lokalnego (u nas tj. północ). Jednak bramkarza (i wyłącznie bramkarza) można wymienić po upływie tego terminu za specjalną zgodą CONMEBOL.

Nocą z soboty na niedzielę o północy naszego czasu Argentyna rozpocznie zmagania bardzo ciekawie zapowiadającą się konfrontacją z Kolumbią. Jej areną będzie Arena Fonte Nova w Salvadorze (stan Bahia na północnym-wschodzie Brazylii).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.