Andrada przychodzi, Sara odchodzi

Andrada

Boca Juniors pozyskali za 4,5 mln dolarów bramkarza Estebana Andradę z Lanús, który podpisał z “Xeneizes” aż czteroletnią umowę. W ramach rozliczenia w odwrotnym kierunku powędruje Guillermo Sara będący ostatnio rezerwowym bramkarzem mistrzów Argentyny.

Esteban Andrada ma 27 lat i 193 cm wzrostu. Karierę zaczynał w San Martín de Mendoza, ale w seniorskiej piłce zadebiutował w barwach Lanús w 2012 roku. Od lipca 2014 do grudnia 2015 roku grał na wypożyczeniu w Arsenalu de Sarandí. Następnie wrócił na południe Buenos Aires i stał się tam podstawowym bramkarzem. Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Argentyny.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że Andradę pozyska hiszpański Villarreal CF, który oferował za niego 5,5 mln euro. “El Granate” nie chcieli jednak zostać bez doświadczonego bramkarza i wybrali ofertę “Bosteros”, którzy w rozliczeniu finalistom ubiegłorocznej Libertadores zaoferowali Sarę.

Guillermo Sara doszedł już do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu z Lanús. Z nowym klubem zwiąże się trzyletnią umową.

tycsports.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.