Andrada odejdzie do Monterrey

Bramkarz Esteban Andrada odchodzi do meksykańskiego Rayados de Monterrey. Boca Juniors otrzymają za niego 6 mln dolarów. O jego odejściu do Rayados mówiło się od jakiegoś czasu, ale ostatnią przeszkodą był konflikt zawodnika z obecnym zarządem klubu w sprawie pożyczki, którą goalkeeper otrzymał od klubu w chwili jego przyjścia do Boca.

Andrada został zawodnikiem Boca w sierpniu 2018 roku. Xeneizes” pozyskali go wówczas z Lanús za 4,6 mln dolarów, plus oddanie swojego bramkarza Guillermo Sary. Podpisał wówczas kontrakt ważny do czerwca 2023 roku. Jego kariera w Boca rozwijała się bardzo dobrze. Był podstawowym graczem i ocierał się o kadrę narodową. W ostatnich miesiącach doszło jednak do jego konfliktu z klubem i trenerem Miguelem Ángelem Russo. Najpierw w kwietniu doznał kontuzji, a następnie miał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. To wyeliminowało go z gry, a do składu wskoczył Agustín Rossi. Po wyleczeniu covida trener Russo nie uwzględnił go w kadrze meczowej na Superclásico z River Plate i od tego momentu 30-latek zaczął otwarcie wyrażać w mediach swoje niezadowolenie i chęć odejścia z klubu.

Meksykański Rayados de Monterrey bardzo szybko osiągnął porozumienie z zawodnikiem oraz z władzami Boca. Wydawało się, że szybko zostaną dopięte wszelkie szczegóły transferu.

Na przeszkodzie stanęły jednak rozliczenia zawodnika z klubem. Andrada przychodząc do Boca w 2018 roku otrzymał od poprzednich władz klubu zaliczkę na zakup domu i wg. obecnych włodarzy nie została ona zwrócona/spłacona. Coś chyba musiało być na rzeczy, gdyż teraz bramkarz zgodził się zrezygnować z 15% kwoty transferowej, która miała mu się należeć od kolejnego transferu. Problem został zatem rozwiązany i do transferu dojdzie, gdy bramkarz przejdzie w Meksyku testy medyczne.

Andrada podczas pobytu w Boca Juniors wystąpił w 93 oficjalnych spotkaniach i wywalczył z drużyną trzy trofea: mistrzostwo Argentyny 2019/20, Superpuchar Argentyny 2019 i Copa Diego Maradona 2020.

Jako pierwszy bramkarz „Bosteros” doszedł też do finału Copa Libertadores w 2018 (przegranego w Superclásico z River Plate po dogrywce) oraz dwukrotnie z rzędu do półfinałów CL w latach 2019 i 2020. Rozegrał również 4 spotkania w reprezentacji Argentyny – jednak wszystkie one były jedynie potyczkami towarzyskimi.

TyC Sports

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.