All Boys vs. Boca Juniors – pon. 2:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z All Boys, w spotkaniu 17. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Choć Xeneizes już dawno stracili szanse na mistrzostwo, a gospodarze w tabeli Torneo Final 2014 zajmują ostatnie miejsce, to mecz zapowiada się bardzo emocjonująco. Obie ekipy mają o co grać i za wszelką cenę będą chciały zainkasować komplet punktów.

Dla All Boys zwycięstwo jest sprawą życia lub śmierci, gdyż porażka oznacza degradację do Nacional B, a i remis w praktyce jedynie odwleka egzekucję. W trzyletniej tabeli decydującej o spadkach zajmują przedostatnią pozycję i mają jeszcze cień szansy na wyprzedzenie Atletico Rafaeli lub Colon de Santa Fe. Obie te drużyny rozegrały już swoje mecze w tej kolejce i obie przegrały, Atletico 0:2 na wyjeździe z San Lorenzo, a Colon u siebie 0:2 z Estudiantes. Przeliczając średnią na punty All Boys tracą do Colony 8 puntów, a do Atletico 7 oczek. W razie pokonania Bosteros różnica ta zmalałaby odpowiednio do 5 i 4 punktów, co i tak w perspektywie dwóch kolejek do końca jest stratą praktycznie nie do odrobienia w argentyńskich warunkach. Przypomnijmy, że pierwszym spadkowiczem jest już Argentinos Juniors.

Boca Juniors również mają o co grać. Po stracie szans na mistrzostwo ich celem jest zakwalifikowanie się do Copa Sudamericana. Argentynę będzie reprezentować w nich 6 drużyn, ale jedno miejsce zarezerwowane jest dla CA Lanus, który broni tytuły. Pozostało wiec 5 miejsc do obsadzenia na podstawie tabeli sumującej punkty z Torneo Inicial 2013 i Torneo Final 2014. Nie są jednak brane pod uwagę ekipy, które rywalizowały w Copa Libertadores 2014. W tej sytuacji Bosteros obecnie zajmują 4 pozycję na 5 kwalifikujących się ekip, ale ich przewaga jest niewielka.

Kwalifikacje do Copa Sudamericana 2014 Punkty Ilość spotkań
1. Gimnasia La Plata 56 35
2. Estudiantes La Plata 56 36
3. Godoy Cruz de Mendoza 53 36
4. Boca Juniors 52 35
5. Rosario Central 50 36
6. River Plate 49 35
7. Olimpo de Bahía Blanca 47 36
8. Belgrano de Córdoba 47 35

Wczoraj informowałem, że niepewny jest występ Juana Riquelme. Teraz wiadomo już, że Romana jednak nie zagra, gdyż trener Bianchi nie powołał go do kadry meczowej. Pomocnik ma problem z mięśniem lewej łydki i Virrey podjął decyzję, że nie będzie narażał go na pogłębienie urazu i da mu zregenerować siły przed kolejnymi spotkaniami. Poz tym wystawi identyczną jedenastką jak w ostatnim meczu z Arsenalem de Sarandi. Zmieni się jedynie ustawienie taktyczne drużyny z 4-3-1-2 na 4-4-2. Miejsce Riquelme zajmie prawdopodobnie Juan Sánchez Miño. Niektóre media spekulują, że może jednak zagrać młody Luciano Acosta.

Trener gospodarzy Ricardo Rodríguez nie sygnalizuje żadnych zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do ostatniego meczu z Lanus.

Bosteros w ostatnich spotkaniach notują dobre wyniki. Nie przegrali 5 ostatnich spotkań ligowych, 2 zremisowali i 3 wygrali, w tym 2 ostatnie. W meczach tych stracili zaledwie 3 bramki przy 8 strzelonych. Gospodarze natomiast nie potrafią wygrać od 8 spotkań. Przegrali aż 6 z nich przy 2 remisach. Potrafią jednak w ostatnich latach ogrywać Boca Juniors. Trzy ostatnie mecze (2 ligowe i 1 w Copa Argentina) zakończyły się ich zwycięstwami. Do tego od czasu powrotu w 2010 roku do Primera Division wygrali wszystkie 3 spotkania z Bosteros na swoim obiekcie. Zapowiada się wiec ciężka przeprawa dla Xeneizes.

Przypuszczalne składy:

All Boys: 1-1-3-2-3-1
Nicolás Cambiasso – Leonel Di Plácido – Carlos Casteglione, Marcelo Bustamante, Rodrigo Arciero – Oscar Ahumada, Roberto Battión – Gonzalo Espinoza, Cristian Álvarez, Agustín Torassa – Jonathan Calleri.

Boca Juniors: 1-4-4-2
Agustín Orion – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Federico Bravo, Juan Sánchez Miño, Nicolás Colazo – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.