Alianza Lima vs Boca Juniors – pt. 1:30

Dzisiejszej nocy czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z peruwiańską Alianzą Lima w swoim pierwszym spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores 2018. W drugim meczu grupy 8. kolumbijskie Junior podejmie u siebie brazylijskie Palmeiras.

„Xeneizes” rozpoczynają po roku absencji przygodę z kolejną edycją Pucharu Wyzwolicieli, czyli najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Południowej. Tradycyjnie już za cel stawiają sobie wywalczenie tego trofeum po raz siódmy w historii, na co spragnieni fani czekają od 2009 roku.

Trener Guillermo Barros Schelotto ma sporo problemów kadrowych przed tym spotkaniem. Po ostatnim meczu ligowym z San Martin San Juan na problemy zdrowotne narzekają obrońcy Paolo Goltz i Lisandro Magallán oraz napastnicy Carlos Tévez i Cristian Pavón. Z powodu kary za zeszłą edycję nie może zagrać Nahitan Nández, który jako zawodnik Peñarolu Montevideo został zawieszony na trzy spotkania (efekt bijatyki w meczu eliminacyjnym z Palmeiras).

Od dłuższego czasu nie może również korzystać z kontuzjowanych Darío Benedetto, Fernando Gago i Pablo Péreza. Magallán, Tévez i Pavón raczej powinni być dzisiaj gotowi do gry, ale pod sporym znakiem zapytania stoi występ Goltza. Jeżeli nie będzie w stanie zagrać to jego miejsce zajmie Santiago Vergini. Natomiast miejsce Nahitana Nándeza w pomocy zajmie Julio Buffarini.

„Xeneizes” nie mieli jeszcze okazji potykać się z Alianzą. Bilans wyjazdowych spotkań „Bosteros” z peruwiańskimi drużynami to 6 porażek, 3 remisy i 1 remis. Ostatni raz Boca Juniors zagrali w Peru w 2007 roku i nie wspominają tego najmilej. Polegli wówczas 0:3 z  Cienciano de Cusco. Ujemny bilans można tłumaczyć dwoma rzeczami. Porażek zazwyczaj doznawali w zamierzchłych czasach gdy peruwiańska piłką była o wiele mocniejsza niż obecnie oraz miejscem rozgrywania spotkań. Stadiony w kraju Inków zazwyczaj są wysoko położone w Andach, co jest sporym atutem gospodarzy.

Krótka sylwetka Alianza Lima – Aktualny mistrz Peru, w całej historii 23-krotnie zdobywał krajowe mistrzostwo. W Copa Libertadores drużyna z Limy wystąpiła w 24 edycjach. Dwukrotnie dotarła do półfinału w 1976 i 1978 roku. Do fazy grupowej Copa Libertadores Peruwiańczycy wracają po sześciu latach przerwy. Ostatni raz grali w niej w 2012 roku, kiedy w grupie wywalczyli zaledwie 3 oczka. W kadrze dominują Peruwiańczycy, ale mamy również 2 Urugwajczyków, 1 Argentyńczyka i 1 Kolumbijczyka. Dwaj zawodnicy mają za sobą występy w kadrze narodowej Peru, 40-letni bramkarz Leao Butron i 23-letni obrońca Miguel Araujo. Trenerem jest Urugwajczyk Pablo Bengoechea.

 

Kadra Boca na Copa Libertadores:

1. Guillermo Sara
2. Paolo Goltz
3. Emmanuel Más
4. Julián Chicco
5. Fernando Gago
6. Lisandro Magallán
7. Cristian Pavón
8. Pablo Pérez
9. Leonardo Balerdi
10. Edwin Cardona
11. Cristian Espinoza
12. Agustín Rossi
13. Javier Bustillos
14. Sebastián Pérez
15. Nahitan Nández
16. Wilmar Barrios
17. Ramón Ábila
18. Frank Fabra
19. Walter Bou
20. Gonzalo Maroni
21. Agustín Heredia
22. Junior Benítez
23. Carlos Tévez
24. Julio Buffarini
25. Agustín Almendra
26. Guido Vadalá
27. Santiago Vergini
28. Gonzalo Lamardo
29. Leonardo Jara
30. Emanuel Reynoso

Przypuszczalne składy

Alianza Lima: 4-5-1
Butrón – Luis Garro, Gonzalo Godoy, Miguel Araujo, Francisco Duclós – Luis Ramírez, Tomás Costa, Carlos Ascues, Rinaldo Cruzado, Alejandro Hohberg – Janio Posito

Boca Juniors: 4-5-1
Agustín Rossi – Leonardo Jara, Paolo Goltz (Santiago Vergini), Lisandro Magallán, Frank Fabra – Julio Buffarini, Wilmar Barrios, Emanuel Reynoso – Cristian Pavón, Carlos Tévez, Edwin Cardona

Sędzia: Daniel Fedorczuk (Urugwaj)

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź