Alexis MacAllister powołany do reprezentacji

AlexisMacAllisterArg

Selekcjoner dorosłej reprezentacji Argentyny powołał Alexisa MacAllistera w miejsce kontuzjowanego Roberto Pereyry do kadry „Albicelestes” na listopadowe mecze towarzyskie z Brazylią i Urugwajem. Pierwotnie 20-letni pomocnik Boca Juniors miał znaleźć się w kadrze narodowej U-23.

Najmłodszy z trójki argentyńskich braci MacAllister zagrał już dwukrotnie dla seniorskiej drużyny Argentyny we wrześniu, podczas towarzyskich bojów przeciwko Chile i Meksykowi (w drugim wymienionym spotkaniu znalazł się nawet w wyjściowym składzie). W październiku nie otrzymał powołania tylko dlatego, że piłkarze Boca zostali zwolnieni ze zgrupowań dorosłej drużyny Argentyny oraz kadry U-23, aby mogli lepiej przygotować się do rewanżowego półfinału Copa Libertadores, gdzie „Azul y Oro” toczył El Superclásico z River Plate.

Teraz Alexis pierwotnie miał znaleźć się w drużynie do lat 23. Aczkolwiek dzięki kontuzji Roberto Pereyry otrzymał wezwanie na zgrupowanie pierwszej reprezentacji, żeby zastąpić pomocnika Watfordu. W ekipie powołanej przez Lionela Scaloniego będzie miał towarzystwo klubowego kolegi, bramkarza Estebana Andrady.

Alexis28

Alexis MacAllister znów zawita do dorosłej ekipy „Albicelestes”!

Poza dwójką w reprezentacji Argentyny innymi „Xeneizes”, którzy w listopadzie będą reprezentowali swój kraj są – Nicolás Capaldo i Manuel Roffo (obaj Argentyna U-23), Junior Alonso (Paragwaj), Frank Fabra (Kolumbia – wrócił do reprezentacji Kolumbii po aż półtorej roku przerwy, przez ten czas jedynie był w kolumbijskiej szerokiej kadrze przed tegoroczną Copa América, ale nie załapał się do ostatecznej drużyny i nie zagrał w żadnym sparingu) oraz Jan Hurtado (Wenezuela U-23).

Łącznie na listopadowe spotkanie reprezentacji narodowych oddelegowanych zostało siedmiu piłkarzy Boca Juniors.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.