Alexis Mac Allister jednak odchodzi

Alexis Mac Allister nie będzie już grał w Boca Juniors. Pomocnik ostatecznie wcześniej trafi do angielskiego Brighton, z którego Xeneizes wypożyczyli go w czerwcu 2019 roku. Pierwotnie miał być zawodnikiem Boca Juniors do czerwca 2020 roku.

Angielski klub kupił 20-letniego wówczas zawodnika w styczniu 2019 roku z Argentinos Juniors za 10 milionów dolarów + 15% kwoty ew. przyszłej sprzedaży. Gracz nie miał jednak wówczas zgody na grę i pracę na Wyspach Brytyjskich. Pół roku spędził wiec na wypożyczeniu w Argentinos Juniors. W czerwcu ponownie nie udało się Brighton uzyskać dla niego zgody na pracę wiec wypożyczyło go na rok do Boca Juniors.

W Boca pomocnik grał regularnie przez pół roku i prezentował się bardzo dobrze. Dzięki temu otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny, a aktualnie z kadrą U23 przebywa w Kolumbii i walczy o awans na Igrzyska Olimpijskie. Angielski klub uzyskał w styczniu zgodę na jego pracę na Wyspach Brytyjskich i zaczął naciskać na gracza i Boca Juniors by już teraz trafił do Anglii. Gracz i Xeneizes początkowo nie brali takiej opcji pod uwagę, ale ostatecznie strony doszły do porozumienia.

Brighton za skrócenie rocznego wypożyczenia o pół roku zapłacą Boca Juniors 600 tysięcy euro plus 200 tyś euro jeżeli angielski klub utrzyma się w Premier League.

planetabocajuniors.com.ar

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź