Aldosivi vs Boca Juniors – śr. 23:15

W środowy późny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z ekipą Aldosivi w spotkaniu 2. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2022. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Obie ekipy nie będą mile wspominały pierwszego swojego spotkania w tych rozgrywkach. Gospodarze ulegli 0:2 na wyjeździe Velezowi Sarsfield, a Boca Juniors tylko zremisowali u siebie 1:1 z Colon Santa Fe, tracąc bramkę w samej końcówce. Dzisiaj będą wiec miały okazję na rehabilitację i pierwszą ligową wygraną.

Teoretycznie atutem gospodarzy powinien być atut własnego boiska. Tak jednak może nie być z dwóch powodów. Po pierwsze w nadmorskim kurorcie Mar del Plata już kilkukrotnie fanów Xeneizes było więcej niż miejscowych. Tak m.in. było w listopadzie 2021 roku, gdy Bosteros pewnie wygrali 3:0. Po drugie w ostatnim meczu Boca co prawda grali u siebie na La Bombonera, ale stan murawy po remoncie drenażu był fatalny (tony piasku), co nie sprzyjało szybkiej i kombinacyjnej piłce. Teraz będą mieli okazję zagrać na zdecydowanie bardziej sprzyjającej im nawierzchni.

Choć ostatni mecz rozegrano zaledwie trzy dni temu, trener Sebastiána Battaglii dokona tylko jednej wymuszonej zmian w wyjściowym składzie. W ostatnim meczu kontuzji doznał Juan Ramírez i teraz jego miejsce w pomocy zajmie  Diego „Pulpo” González.

Gospodarze prowadzeni prze legendę Xeneizes Martina Palermo przystąpią do meczu zdecydowanie bardziej wypoczęci. Mieli aż o dwa dni więcej na regenerację niż Bosteros. Problemem ich może być zgranie, gdyż przed sezonem doszło w drużynie do prawdziwej rewolucji kadrowej, pozyskano 11 nowych zawodników, a odeszło aż 16. Trener Palermo dokona przynajmniej jednej wymuszonej zmiany w składzie, gdyż zagrać nie może środkowy obrońca Nicolás Valentini, ukarany czerwoną kartką w meczu z Velezem. Jego miejsce zajmie zapewne Paragwajczyk Marcos Miers.

Statystyki:

Obie drużyny spotkały się ze sobą w oficjalnych spotkaniach zaledwie ośmiokrotnie, a dwa z tych spotkań rozegrano jeszcze w 1975 roku. Xeneizes wygrali 5 meczy, jeden zakończył się remisem, a 2 porażkami. Bilans bramkowy jest zdecydowanie korzystny dla Los Bosteros – wynosi 19 goli strzelonych i 8 straconych. Pełne i szczegółowe statystyki wszystkich spotkań tutaj.

Przypuszczalne składy:

Aldosivi: José Devecchi – Rufino Lucero, Mario López Quintana, Marcos Miers, Fernando Román Villalba – Leandro Maciel, Marcelo Meli – Matías Pisano, Edwin Mosquera, Tomás Martínez – Andrés Ríos.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz, Marcos Rojo, Frank Fabra – Guillermo Pol Fernández, Jorman Campuzano, Diego González – Eduardo Salvio, Darío Benedetto, Sebastián Villa.

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.