Aldosivi vs Boca Juniors – nd. 1:00

 

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Aldosivi w spotkaniu ostatniej 25. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Ubiegłoroczni mistrzowie Argentyny mają już zapewniony awans do fazy grupowej przyszłorocznego Copa Libertadores, ale w razie wygranej i jutrzejszej porażki lub remisu Defensa y Justicia na wyjeździe z już mistrzowskim Racing Club, mogą zakończyć ligową rywalizację na drugiej pozycji.

W środku tygodnia ekipa trenera Alfaro doznała klęski 0:3 w Brazylii z Athletico Paranaense w meczu grupowym Copa Libertadores. Dzisiaj chce się zrehabilitować, tym bardziej, że po raz pierwszy w tym sezonie fani Boca zostali wpuszczeni na stadion podczas wyjazdowego meczu ligowego. Wygrana byłaby również szóstym zwycięstwem ligowym z rzędu i podsumowaniem udanego zakończenia sezonu ligowego.

“Bosteros” w najbliższą środę (w Polsce już czwartek) czeka domowy bój z Jorge Wilstermannem w Copa Libertadores i stąd trener Alfaro wystawi dzisiaj mocno rezerwowy skład. W bramce ligowy debiut zaliczy Marcos Díaz, a w pomocy Agustín Obando. Warto również wspomnieć o powrocie do wyjściowego składu Franka Fabry. Kolumbijski obrońca przez ostatnie 10 miesięcy leczył poważną kontuzję zerwanego wiązadła krzyżowego w lewym kolanie, która wyeliminowała go m.in. z udziału w MŚ w Rosji. Ze składu, który zagrał w ostatnim meczu w Kurytybie zobaczymy tylko trójkę graczy, Carlosa Izquierdoza, Nahitana Nándeza i Sebastiána Villę.

Aldosivi aktualnie zajmuje dopiero 14. pozycję, ale w razie zwycięstwa i korzystnego układu wyników w innych spotkaniach może jeszcze załapać się do gry w przyszłorocznej Copa Sudamericana. Trener Gustavo Álvarez potwierdził, że w porównaniu do ostatniego meczu ligowego dokona trzech zmian w składzie. W ataku powracający po kontuzji Cristian Chávez zastąpi Denisa Stracqualursiego, a w pomocy Nahuel Yeri i w ataku Javier Iritier wejdą za pauzujących za kartki Dardo Miloca i Alana Ruiza.

Przypuszczalne składy

Aldosivi (4-4-2):
Luciano Pocrnjic – Emanuel Iñiguez, Emiliano Amor, Leonel Galeano, Lucas Villalba – Nahuel Yeri, Ezequiel Videla, Federico Gino – Matías Pisano, Cristian Chávez, Javier Iritier

Boca Juniors (4-4-2):
Marcos Díaz – Kevin Mac Allister, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Frank Fabra – Sebastián Villa, Jorman Campuzano, Nahitan Nández, Agustín Obando – Cristian Pavón, Mauro Zárate

Sędzia: Diego Abal

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.