Agustín Rossi w reprezentacji!

Pierwotnie do reprezentacji Argentyny na wrześniowe mecze eliminacji Mundialu nie został powołany żaden piłkarz Boca. W ich trakcie to się zmieniło, bo Agustín Rossi został dokooptowany do ekipy “Albicelestes” na mecz z Boliwią.

26-letni goalkeeper otrzymał swoje pierwsze w życiu powołanie do dorosłej reprezentacji Argentyny! Nota bene został wezwany na kadrę w miejsce….. czołowego bramkarza odwiecznego rywala!

Franco Armani strzegący bramki River Plate został wycofany ze zgrupowania, ponieważ doznał kontuzji (zapalenie błony maziowej w kolanie).

Rossi to drugi piłkarz Boca na zgrupowaniach drużyn narodowych we wrześniu po Luisie Advínculi.

Peruwiańczyk póki co wystąpił w obu meczach eliminacyjnych “Los Incos” rozegranych podczas tego miesiąca – przeciwko Urugwajowi (remis 1:1) oraz Wenezueli (zwycięstwo 1:0) zagrał w pełnym wymiarze czasowym i spisał się całkiem dobrze.

Rossi raczej będzie siedział na ławce rezerwowych podczas boju przeciw Boliwijczykom. Jednakże dla bramkarza, który kontrakt z Boca ma od początku 2017 roku, zaś od drugiej połowy 2018 pełnił funkcję zmiennika dla Estebana Andrady (w 2019 i podczas pierwszej połowy 2020 nie mógł liczyć nawet na status bramkarza numer dwa wśród “Bosteros” i tułał się po wypożyczeniach w chilijskim Deportes Antofagasta oraz w Lanús), a dopiero po jego odejściu do ligi meksykańskiej wtórnie stał się fundamentalnym goalkeeperem “Xeneizes”, samo powołanie do reprezentacji jest ogromnym zaszczytem.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.