Agustín Rossi nowym bramkarzem Boca

W przeciągu ostatnich dwóch dni stycznia Boca Juniors d0konała pierwszych dwóch wzmocnień podczas trwająca okienka transferowego. Po wypożyczeniu 24-letniego bocznego napastnika Óscara Beníteza z portugalskiej Benfiki teraz “Xeneizes” zakupili całość karty 21-letniego bramkarza Agustína Rossiego.

Po długim okresie poszukiwań nareszcie udało się Boca skaptować nowego bramkarza! Pierwotnie była mowa o wypożyczeniu do końca trwającego sezonu młodego goalkeepera z Estudiantes La Plata.

Jednakże wobec poważnej kontuzji dotychczas podstawowego bramkarza Guillermo Sary (wróci on do gry za jakieś cztery miesiące) oraz perspektywie upływu terminu wypożyczenia Axela Wernera z Atlético Madryt po bieżącej kampanii zarząd Daniela Angeliciego myśląc o przyszłości postanowił definitywnie sprowadzić na własność Rossiego.

Agustín Rossi do tej pory był wypożyczony z Estudiantes La Plata do Defensa y Justicia. Jednakże wobec poważnego zainteresowania Boca nagle zakończył on swój epizod na stadionie Norberto Tomaghello i został spieniężony do aktualnego lidera ligowej tabeli.

Młodzian przez minione półroczne rozegrał dla DyJ 10 na 14 możliwych ligowych gier, czyli generalnie nosił status czołowego bramkarza u średniaka Primera División de Argentina, który w tym roku zadebiutuje na międzynarodowej arenie w Copa Sudamericana. U “El Halcón” wygryzł ze składu nominalnego kapitana tej drużyny, Gabriela Ariasa.

Niby stabilny i nie popełniał głupich błędów a’la jego wiekowy imiennik Orión. Aczkolwiek media ostatnimi czasy omawiały jego osobę głównie dlatego, gdyż …. bił swoją byłą dziewczynę, czego efekty widzimy na środkowym zdjęciu poniżej:

Kwoty transferu oficjalnie jeszcze nie podano, ale najpewniej jest to około milion dolarów. Wiadomo, iż “Bosteros” zakupili całość karty Rossiego, która wcześniej była rozdzielona na pół między Estudiantes, a macierzysty klub piłkarza – drugoligową Chacarita Juniors. Zatem “Estu” i “Chaca” podzielą się zyskiem z tytułu sprzedaży Rossiego.

Skład głównego kandydata do tytułu mistrza Argentyny jest zatem kompletny. Czy to koniec wzmocnień ekipy Guillermo Barrosa Schelotto w obecnym mercado? Media głoszą, iż trener Boca po przegranym 0:2 Superclásico de Verano zechce jeszcze wzmocnić środek obrony, ale konkretów odnośnie tej kwestii póty co brak.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.