Ábila i Roffo odchodzą

Argentyńskie media informują, że dwóch graczy Boca Juniors w najbliższych dniach odejdzie z klubu. Napastnik Ramón Ábila zostanie wypożyczony do końca 2021 roku do amerykańskiego klubu Minnesota United grającego w lidze MLS. 20-letni bramkarz Manuel Roffo rozwiąże kontrakt i zasili obecnie drugoligowe Tigre.

Obecna umowa Wanchope z klubem wygasa 30 czerwca 2022 roku. Napastnik przedłuży ją najpierw o pół roku do 31 grudnia 2022 i zostanie następnie wypożyczony do Minnesoty United. Wypożyczenie będzie bezgotówkowe, ale jeżeli rozegra określoną ilość spotkań to klub z MLS będzie zobowiązany go wykupić. Nieoficjalnie mówi się o sumie 4 mln dolarów.

Abila nigdy nie był ulubieńcem Miguela Angela Russo, ale w ostatnim półroczu 2020 przy dużym natężeniu gier miał sporo okazji do grania. W mistrzowskim sezonie ligowym 2019/2020 wystąpił w 12 spotkaniach ligowych i strzelił 5 bramek. W Copa Diego Maradona 2020 zagrał w 9 meczach i strzelił 6 goli. Do tego dorzucił jeszcze 5 gier w Copa Libertadores okraszonych 1 trafieniem. Od chwili jego przyjścia do Boca z Huracan w sumie rozegrał 83 mecze (48 w wyjściowym składzie), strzelił 36 goli (średnio 0,43 na mecz). Wywalczył z Xeneizes trzy tytuły : Superliga 2017/18 i 2019/20 oraz Copa Diego Maradona 2020. Miał wiec zdecydowanie lepszy bilans niż Franco Soldano czy Mauro Zarate. W tej sytuacji jego odejście jest jest trochę niezrozumiałe i ewidentnie świadczy o braku chemii między nim i trenerem Boca.

Manuel Roffo to 20-letni rezerwowy bramkarz, którego kontrakt z klubem wygasał w czerwcu br. Szanse na grę w klubie miał niewielkie gdyż obecnie był 3-4 w kolejce do występu między słupkami. Pomimo to klub chciał z nim przedłużyć umowę i wypożyczyć go do Tigre, ale strony nie doszły do porozumienia w sprawach finansowych i obie strony zdecydowały się już teraz rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.