Porażka i bezsilność w Rafaeli

Boca Juniors przegrali na wyjeździe 0:1 z Atletico Rafaela, w spotkaniu 3. kolejki sezonu Torneo Final 2014. Xeneizes po trzech kolejkach tracą już 8 pkt. do liderującego Estudiantes de La Plata i 6 pkt. do trzech ekip zajmujących miejsca 2-4.


Katastrofalnego początku sezonu w wykonaniu Xeneizes ciąg dalszy. Tym razem pozwolili po raz pierwszy w historii pokonać się Atletico Rafaela. Samo spotkanie miało podobny przebieg jak ostatni mecz z Belgrano. Zawodnicy Carlosa Bianchiego w pierwszej połowie zaprezentowali się w miarę przyzwoicie. Od początku meczu posiadali inicjatywę i prowadzili grę. Bardzo aktywny był młodziutki Luciano Acosta. Niestety sytuacji bramkowych stwarzali sobie jak na lekarstwo. Gospodarze natomiast grali bardzo prosty futbol, ale jak się okazało bardzo skuteczny na Bosteros. Ich pomysł na grę opierał się głównie na dośrodkowaniach w pole karne i szukaniu okazji do wygrania walki w powietrzu. Sztuka ta już w pierwszej połowie udała im się kilkukrotnie i jedynie dobra postawa Augustina Oriona pozwoliła gościom do przerwy zachować czyste konto.

foto: Telam

Druga połowa miała praktycznie identyczny przebieg, z tym że gospodarze na początku drugiej połowy odważniej zaatakowali i na kilkanaście minut zepchnęli Xeneizes do obrony. Niestety zakończyło się to dla tych drugich fatalnie. W 56′ gospodarze wykonywali rzut rożny. Dośrodkowaną w pole karne piłkę uderzył głową Rodrigo Erramuspe, a próbujący interweniować Pablo Ledesma ramieniem zmienił lot piłki i ta zmyliła Augustina Oriona i wpadła do siatki. W sumie bramkę równie dobrze można by było zapisać jako samobójcze trafienie pomocnika Xeneizes. Boca do końca próbowali odwrócić losy spotkania, ale ani będący sam na sam z bramkarzem Claudio Riaño, ani z rzutu wolnego Juan Sánchez Miño czy Fernando Gago, nie znaleźli sposobu na Esteban Conde i druga z rzędu porażka Bosteros stała się faktem.

foto: Telam

W najbliższą niedzielę Boca Juniors podejmą na La Bombonera liderujących Estudiantes de La Plata i strata punktów praktycznie definitywnie wykluczy ich z walki o mistrzostwo i to praktycznie dopiero na starcie sezonu.

 

Atletico Rafaela vs. Boca Juniors – 1:0 (0:0)
1:0 Rodrigo Erramuspe (56′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 38% – 62%
Strzały (celne): 13(6) – 17(6)
Faule: 16 – 19
Rzuty rożne: 8 – 5
Spalone: 0 – 1

Atletico Rafaela:
Esteban Conde – Andrés Rodales, Rodrigo Erramuspe, Ariel Garcé, Juan Eluchans – Rodrigo Depetris (69′ Joel Sacks), César Mansanelli, Adrián Bastía, Cristian Canhué (88′ Marcos Figueroa) – Diego Vera, Lucas Albertengo (77′ Federico González).

Boca Juniors:
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa (84′ Franco Fragapane)  – Cristian Erbes (65′ Emmanuel Gigliotti), Pablo Ledesma, Fernando Gago, Juan Sánchez Miño – Luciano Acosta, Claudio Riaño.

Żółte kartki: Rodrigo Depetris, Federico González, Adrian Bastia (Atletico) – Emanuel Insua, Juan Forlin (Boca).

Sędzia: Néstor Pitana.

 

Aktualna tabela ligowetutaj.

Tabela trzyletnia decydująca o spadkachtutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.