Boca Juniors vs Rosario Central – czw. 2:30

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego Boca Juniors podejmą na La Bombonera ekipę Rosario Central w spotkaniu 14. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Trenerem gości jest Carlos Tevez, którego fanom Bosteros przypominać nie potrzeba. Mecz poprowadzi jako sędzia główny Pablo Echavarría.

Faworytem spotkania są Xeneizes, którzy w tym sezonie zdecydowanie lepiej prezentują się na swoim obiekcie niż na wyjazdach, a jeszcze w poprzednim sezonie to u siebie częściej gubili punkty. W tabeli obie ekipy są blisko siebie i dzielą je dwa punkty różnicy na korzyść ekipy Hugo Ibarry. Boca w razie wygranej może przesunąć się nieco w tabeli z zbliżyć do czołówki. Kolejna strata punktów może na dobre oznaczać ugrzęźnięcie w środku ligowej tabeli.

Hugo Ibarra nie będzie mógł dzisiaj postawić na Carlosa Zambrano i Darío Benedetto. Zawodnicy w przerwie meczu z Racing Club pobili się w szatni i zostali przez klub ukarani odsunięciem od dwóch meczów. Tego pierwszego na środku obrony zastąpi Facundo Roncaglia, a tego drugiego w ataku Luis Vázquez. Drugi środkowy obrońca Nicolás Figal narzeka na drobny uraz i być może zastąpi go Gabriel Aranda.

W ekipie gości prowadzonej przez Carlosa Teveza zabraknie pomocnika Mateo Tanlongo, który w ostatnim meczu z Barracas Central otrzymał czerwoną kartkę. Jego miejsce zajmie Francis Mac Allister.

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w 170 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 78 zwycięstw, Central wygrało 51 razy, a w 41 meczach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 263:208. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Facundo Roncaglia, Nicolás Figal (Gabriel Aranda), Frank Fabra – Martín Payero (Cristian Medina), Alan Varela, Guillermo Pol Fernández – Oscar Romero – Sebastián Villa, Luis Vázquez.

Rosario Central: Gaspar Servio – Damián Martínez, Javier Báez, Juan Gabriel Rodríguez, Lautaro Blanco – Juan Cruz Cerrudo, Kevin Ortiz, Francis Mac Allister, Facundo Buonanotte – Fabricio Oviedo, Franco Frías.

Sędzia: Pablo Echavarría.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.